Program Solution Life

Poznaj nasze programy

Life Solutions

Life Solutions - Życie warto smakować

Nie dzielimy życia na czas pracy i „po pracy”. Zbieramy i korzystamy z doświadczeń, we wszystkich aspektach Życia. Bez ograniczeń, bez wymiaru i sposobu określania przedziałów czasowych. Czerpanie satysfakcji z życia, smakowania go, bierze się z równowagi we wszystkim co robimy. To często wiąże się z podjęciem decyzji, czy chcę robić to co robię a jeżeli tak, to co chcę zmienić by móc to robić czerpiąc z tego satysfakcję. Wspieramy Was rozwijając kompetencje społeczne i trend tech-life harmony, budując równowagę zarządzania energią osobistą w pracy i życiu prywatnym. Takie podejście pozwala na efektywniejsze funkcjonowanie i równowagę w przyśpieszającym tempie życia i zmieniającym się świecie. Pomagają w tym m.in treningi i warsztaty umiejętności społecznych – zarządzanie relacjami, zarzadzanie energią osobistą, zarządzanie emocjami i stresem, coaching i projektowanie własnej przyszłości.                             
Pokaż więcej
5 kluczowych warsztatów wspierające rozwój osobisty Programu Life Solutions
ZARZĄDZANIE ENERGIĄ
Pokazujemy, jak dzięki prostym i naukowo opracowanym metodom zarządzać efektywnie swoją energią oraz energią organizacji, zwiększając w konsekwencji efektywność pracy i jakość życia.
ZARZĄDZANIE SOBĄ
Celem warsztatu jest poszerzenie i pogłębienie doświadczeń w zakresie wglądu w siebie, dostrzegania, zrozumienia i wyczucia zjawisk ważnych w relacjach międzyludzkich.
RTM
Prowadź swoje życie poprzez dostrojenie i harmonie bez utraty energii bez względu na zmieniające się okoliczności, by objąć kontrolę nad całością w stanie zrelaksowanej uważności.
COACHING
Poszerzenie i pogłębienie doświadczeń w zakresie wglądu w siebie, dostrzegania, zrozumienia i wyczucia zjawisk ważnych w relacjach, by móc świadomiej wybierać "drogę", którą idziesz...
DIGITAL FREEDOM
Jak odłożyć gadżety elektroniczne i przeżyć? Zapomniałeś/aś kiedyś zabrać ze sobą telefonu, tabletu, laptopa na jakiś wyjazd albo nie mogłeś/aś z niego skorzystać, bo np. padła bateria i nie było możliwości naładowania?


Przeczytaj więcej, rozważ, napisz do nas:


Efektywne zarządzanie energią osób i organizacj  - Work Life Energy
Management
Napięte terminy, wysoki poziom stresu i ryzyka, niepewność zawodowa - to codzienność w większości firm.  Dłużej, więcej, szybciej – to naturalne działanie zarówno lidera, jak i szeregowego pracownika. I mimo, że ich sytuacja jest tak różna na wielu poziomach, ma wspólną cechę - obaj są notorycznie energetycznie wyeksploatowani. Fakt, że z istotnie różnych przyczyn jest absolutnie wtórny. W ramach unikatowego programu szkoleń i warsztatów badamy, testujemy i aplikujemy najnowsze metody efektywności energetycznej osób i organizacji. Pokazujemy, jak dzięki prostym i naukowo opracowanym metodom zarządzać efektywnie swoją energią oraz energią organizacji, zwiększając w konsekwencji efektywność pracy i jakość życia.

Czas trwania: w formie warsztatów 2-3 dni, w formie projektu od 2 tygodni do 2 miesięcy.

- - - - - - - - - - - - - - -

Zarządzanie sobą i relacjami w praktyce
Celem warsztatu jest poszerzenie i pogłębienie doświadczeń w zakresie wglądu w siebie, dostrzegania, zrozumienia i wyczucia zjawisk ważnych w relacjach międzyludzkich. Dzięki temu możliwe jest wzrost wiarygodność i autentyczność w każdej przyjmowanej roli w życiu zawodowym i osobistym, a jednocześnie poprawa skuteczność w obszarze wpływu i budowania relacji. Uczestnicy warsztatu mają okazję dokonać diagnozy swojego profilu działania i powiązać swoją unikalną konfigurację cech z podejmowaniem różnych stylów kierowania relacjami, sposobami wchodzenia w relacje społeczne i biznesowe oraz specyficznymi reakcjami na stres tak, aby uczyć się zachowywać przytomność i roztropność nawet w trudnych sytuacjach. W trakcie warsztatu uczestnicy uczą się, jak przełożyć znajomość profilu działania na znajdowanie kluczy do ludzi, aby optymalnie konfigurować relacje do określonych w zadaniu projektów, przewidywać zachowanie w relacjach długoterminowych, a także znajdować optymalne drogi zarówno do motywowania pracowników jak i egzekwowania od nich wymaganych efektów.

Czas trwania: W formie warsztatów 2 dni.

- - - - - - - - - - - - - - -

RTM - Zarządzanie emocjami i stresem
„Prowadź swoje życie poprzez dostrojenie i harmonie bez utraty energii bez względu na zmieniające się okoliczności, by objąć kontrolę nad całością w stanie zrelaksowanej uważności.”
Metoda Racjonalnego Treningu Mentalnego oparta jest na sprawdzonych i efektywnych modelach takich jak: Mind Body Bridging, Racjonalna Terapia Zachowań oraz narzędziach psychologii behawioralno poznawczej i psychologii gestalt stosowanych zarówno w biznesie, sporcie, rozwoju osobistym i coachingu. Program RTM - można wykorzystać w sytuacjach wymagających odporności psychicznej, presji efektywności, natłoku zadań i sytuacji zmiany w której nieustannie jesteśmy. Dzięki treningowi można nauczyć się, jak skutecznie kontrolować swoje myśli, emocje i umysł umysłem (wiara w siebie, koncentracja, kontrola emocjonalna, reakcja na stres). Pozwala to skuteczniej, bez utraty energii działać w każdych warunkach, zarówno w pracy jak i w życiu. RTM zbudowany jest w sposób pozwalający na samodzielne  korzystanie z narzędzi. Ukończenie programu daje szansę świadomego wyboru sposobu funkcjonowania w świecie wewnętrznym i społecznym.

Czas trwania: W formie warsztatu – 3 x 1 dzień, i 8 - 60 minutowych spotkań indywidualnych w odstępach co 2 tygodnie.

- - - - - - - - - - - - - - -

Coaching
Celem coachingu jest poszerzenie i pogłębienie doświadczeń w zakresie wglądu w siebie, dostrzegania, zrozumienia i wyczucia zjawisk ważnych w relacjach, dzięki czemu wzrasta wiarygodność i autentyczność w roli lidera, a jednocześnie umacnia się skuteczność w obszarze wpływu i budowania relacji biznesowych i społecznych. Coaching pozwala rozpocząć proces trwałych zmian,czy jak rozpoznawać ograniczające nawyki i przekonania, a tym samym zwiększać efektywność funkcjonowania.

Coaching prowadzimy wg standardów EMCC. Ta metodologia skierowana jest do osób chcących rozwijać swoje kompetencje we wskazanym obszarze.. Zakłada, że klient posiada wszystkie zasoby potrzebne do rozwiązywania problemów. Opiera się na modelu, w którym klient coachingu sam dochodzi do obranego wcześniej celu, sam znajduje potrzebne odpowiedzi. Coach pomaga mu w tym poprzez określone zadania do wykonania i specjalnie przygotowane pytania naprowadzające.
Metodologicznie coaching w tym modelu, najbardziej sprawdza się w przypadku osób, które potrzebują wdrożyć, rozwinąć lub udoskonalić sposoby używania znanych im narzędzi czy technik lub w sytuacji, gdy mimo znajomości użytecznych narzędzi istnieją przeszkody w ich używaniu. 

Czas trwania: W formie 1,5 h sesji – 7- 9 spotkań w odstępach 2-4 tygodnie.

- - - - - - - - - - - - - - -

Digital Freedom -  „Jak odłożyć gadżety elektroniczne i przeżyć”
Zapomniałeś/aś kiedyś zabrać ze sobą telefonu, tabletu, laptopa na jakiś wyjazd albo nie mogłeś/aś z niego skorzystać, bo np. padła bateria i nie było możliwości naładowania? Co takiego się wtedy dzieje? Jak się czułeś/aś? Jak szybko zorientowałeś/aś się że „czegoś” Ci brakuje? Czy zadajesz sobie pytanie, ile czasu Ty i Twoi bliscy spędzacie na komunikowaniu się przez różnego rodzaju urządzenia i aplikacje? Kiedy pojawiła się myśl, że sprzęt mnie „uzależnia” i odsuwa od zwyczajnych rozmów z najbliższymi?  Równowaga pomiędzy światem realnych emocji i tych wyrażonych „emoticonami” coraz szybciej się zaciera. Nieważne, czy dzieje się tak w kontaktach zawodowych, prywatnych czy rodzinnych. Ważne, że coś ważnego się zmienia.

Warsztaty, które proponujemy, służą temu, aby tą równowagę przywrócić. By móc z powrotem zacząć ze sobą rozmawiać. To jedne z najtrudniejszych warsztatów dla uczestników, bo zmagają się tak naprawdę z przyzwyczajeniem, które ma największe społeczne przyzwolenie i stało się sposobem na życie. Tym bardziej warto się temu przyjrzeć, zanim będzie to jeszcze bardziej wymagające, lub zbyt wiele przez to stracimy.

Warsztaty przygotowujemy zarówno dla osób dorosłych jak i młodzieży. Zapraszamy. Czas trwania: 3 lub 5 dni. Zajecia w formie wyjazdowej z zakwaterowaniem.

Poznaj pozostałe programy

Natural Work - "Praca bez sensu nie ma sensu"

Nasza praca zaczyna się od rozmowy, w której ciekawość prowadzi nas do wspólnego poszukiwania rozwiązań. Razem z Tobą odpowiadamy na pytania, jakie wyzwania, problemy mają Twoi klienci wewnętrzni i zewnętrzni, abyś mógł na nie zareagować i dostarczać lepsze: produkty, usługi, działania wspierające Twój biznes.  po to by być bardziej konkurencyjny jako firma i pracodawca.

Może to skutkować działaniami takimi jak: doradztwo skupione na optymalizacji procesów, budowanie strategii działań, budowanie marki, wizerunku, prze/budowa i/lub optymalizacja stron www, szkolenia kompetencyjne, coaching menadżerski lub innymi, potrzebnymi do dalszego rozwoju firmy i ludzi, którzy ją tworzą.

Pięć kroków prowadzi nas do tego, aby wspólnie wybrać jakiego rodzaju działania będziemy realizować.

Jak to wygląda?        
zobacz więcej
Creative Design & Experience – Wszystko może być inaczej

Ubrani w nasze doświadczenia i wyposażeni w narzędzia wyłączamy oczekiwania i stare nawyki, a zaczynamy dobrą zabawę projektując z Wami nowe rozwiązania na nowe czasy. W tym programie wykorzystujemy podejście Human-Centered Design, które rozumiemy jako WARTOŚĆ STRATEGICZNĄ dla firmy, a nie cel sam w sobie.

Projektując produkty i usługi opieramy się na pięciu filarach tworzenia innowacyjnych rozwiązań:

1. Koncentracji na człowieku, jego realnych problemach i potrzebach
2. Interdyscyplinarności i holistycznym podejściu, które poszerza horyzont twórczego działania
3. Kreatywności w generowaniu rozwiązań
4. Opłacalności biznesowej
5. Wykorzystaniu technologii, wszędzie tam, gdzie będzie to wykonalne i użyteczne.

Dzięki takiemu podejściu jesteśmy w stanie pomóc Ci  zaprojektować produkty i usługi pożądane przez Twoich Klientów, zapewniając im unikalną wartość i doświadczenia.      
zobacz więcej
Art Coaching - perspektywa zależy od ciebie. Jesteśmy istotami wizualnymi. Bez względu na pochodzenie, kolor skóry, krąg kulturowy, wykształcenie czy zawód, komunikujemy się przez obrazy. Mowa obrazów jest językiem uniwersalnym. Połączona z treningiem kreatywnym daje możliwość odkrywania nowej perspektywy oraz zwiększa możliwości zmiany w istotnych obszarach dla Ciebie lub Twojego zespołu.
zobacz więcej

Napisz do nas

Zapraszamy do kontaktu z nami. W formularzu prosimy o możliwie proste opisanie zapytania, abyśmy mogli przygotować się do rozmowy z Państwem. Nic prostszego. Dla osób ceniących sobie kontakt bezpośredni, podajemy nasz numer telefonu – 504 133 788.